Yazıcılar Hakkında Genel Bilgiler

Yazıcılar Hakkında Genel Bilgiler

 

 

gaziantep, gaziantep kartuş, gaziantep toner, kartuş dolum, toner dolum, yazıcı,

 

 

gaziantep, gaziantep kartuş, gaziantep toner, toner dolum, kartuş dolum

 

 

 

 

gaziantep kartuş, gaziantep toner, dolum, yenileme,muadil tonertoner dolum, kartuş dolum,gaziantep toner,renkli toner dolumgaziantep kartuş, gaziantep toner, toner dolum, kartuş dolumgaziantep kartuş, gaziantep toner, toner dolum, kartuş dolum,muadil tonertoner dolum,gaziantep toner dolum,gaziantep kartuş dolum,garantili dolum,ınkjet dolum,kartus,toner,yazıcı,gaziantep toner dolum,gaziantep kartus dolum,muadil toner dolum,gaziantep renkli toner dolum,gaziantep toner dolum,gaziantep ınkjet dolum,gaziantep toner dolum,samsung 1660 laserjet yazıcı,toner dolum,gaziantep kartus,gaziantep toner,muadil toner dolum,ınkjet dolum,canon 8280 renkli yazıcı,renkli toner dolum,gaziantep toner,gaziantep kartus,muadil toner dolum,ınkjet dolum,samsung2675f,laserjet yazıcı,çip reset,toner dolum,gaziantep kartus,gaziantep toner,gaziantep toner dolum,muadil toner dolum,ınkjet dolumYazıcılar bilindiği gibi bilgisayardaki bilgileri, yazıları, resimleri vs. kağıt üzerine dökmeye yarayan cihazlardır.Günümüzde bilgisayar kullanımının her geçen gün yaygınlaşması ve buna bağlı olarak yazıcı kullanımının artması dikkat çekmektedir. Yazıcılar artık ihtiyaca göre farklı model ve özelliklere göre üretilmektedir ve bu da yazıcı olarak farklı sınıflara ayrılmasına neden olmuştur. Bu sınıflandırma öncelikle yazıcıya kimin ihtiyaç duyduğu konusunda gerçekleşmiştir.Yazıcılar LPT (Line Printer Terminal) ve USB ismi verilen iki çeşit port’tan sisteme bağlanılmaktadır.

Yazıcı tip ve modelleri hakkında kısaca  bilgi verecek olursak;

Dot-Matrix (Nokta Vuruşlu) Yazıcılar;

Bu tip yazıcıları genel olarak bankalar ve resmi kurumlarda görmekteyiz.bu yazıcılar, uçları mürekkepli iğnelere sahiptirler. İğneleri vasıtasıyla bir mürekkep kaynağının üzerine vurarak baskıyı gerçekleştirirler. Her vuruşta  gözle bile zor görülebilecek çok ufak noktacıklar oluşur. Bu noktaların birleşiminden kullanılacak karakterler elde edilir.

Lazer Yazıcılar;

Lazer yazıcılar çalışma şekli bakımından fotokopi makineleri ile aynı sisteme sahiptirler. Kağıt üzerindeki veri lazer ve ışık yardımı ile hareke geçip, elektrik yüklenen bir yüzeye aktarılır. Daha sonra toner yardımı ile resim,grafik,tasarı ve yazılar kağıt üzerinde oluşturulur.Lazer yazıcılar hızlı ve kaliteli baskı yapma özelliğine sahiptirler.

Thermal Yazıcılar;


Bu tip yazıcılar fiyat olarak kullanıcı için pahalı olması sebebiyle tercih edilen bir yazıcı çeşidi olmamaktadır.Çalışma sistemi faks makineleri ile aynı olarak üretilmiştir.

Snapshot Yazıcılar;


Çok yüksek kalitede ve  istenilen fotoğraf baskısını en iyi şekilde yapmak için kullanılan ideal bir yazıcı çeşididir.Bu yazıcılarda kullanıcının mükemmel kalite ve yüksek çözünürlük ve derinliğe ulaşabilmesi için özel bir termal sistem kullanılarak üretilmiştir.

 

Nokta Vuruşlu YazıcıGaziantepte Fotokopi Makinası Tamir Bakım

Gaziantep Toner Dolum